Dziewczyna bez rąk i nóg

Zdjęcia,które tu zamieszczam są o urodzie życia i świata.20160806_165528

Telewizję sobie oglądałam, zapping to tu to tam, a tu widzę taki program dają „Maurizio Costanzo Show”,to się zatrzymałam.Maurizio Costanzo to stary dziennikarz telewizyjny,legenda właściwie ,a jego moc polega na tym,że organizuje talk-showy,w których biorą udział bardzo różni ludzie.Te talk-showy bardzo były ciekawe ze 20 lat temu i wielu artystów on w nich wypromował,wiele tematów przedyskutowano,potem to zawieszono a niedawno znowu mieliśmy przyjemność zobaczyć na ekranie pana Maurycego i jego gości.IMG_0069

Wśród gości siedziała taka młoda blondyneczka,wydawało mi się,że blizny ma na twarzy,taka sportowa mniej więcej,w pewnym momencie poproszono ją by pospacerowała z jednym aktorem pod rączkę i ona zrobiła to śmiejąc się.W ogóle ta DZIEWCZYNA cały czas się śmieje i widać było,że świetnie się bawi.Młoda,19 lat.

Nie ma ani rąk ani nóg.IMG-20160705-WA0000

Nie ma ani rąk ani nóg.

Zyje w normalnej rodzinie,ma rodziców,brata i siostrę..i chyba psa.Od dzieciństwa trenowała szermierkę no i…jak miała 8 czy 9 lat zachorowała.Najpierw myślano,że to grypa,potem stwierdzono,że zapalenie opon mózgowych.By zatrzymać chorobę  amputowano jej ręce od łokci w dół.Okazało się,że to nie wystarczy i trzeba było amputować też nogi-zachowano kolana ale odcięto resztę.

BEATRICE  VIO   (Bo to o niej mowa) przeleżała 104 dni w szpitalu a potem ruszyła do życia.Zorganizowano protezy a Bebe wróciła do szkoły do przyjaciół ,do rodziny ,do normalności.Nie może uprawiać szermierki na nogach więc uprawia ją na wózku inwalidzkim i w paraolimpiadach w 2011 roku zdobyła złoto indywidualne.Za chwilę wybiera się na kolejną olimpiadę.Na doprawionych nogach normalnie chodzi.Doprawionymi rękoma gestykuluje,je,zdobywa medale w szermierce.W przyszłości chce zostać prezesem federacji sportowej.

Digital StillCamera

Gdy patrzyłam na wywiad pana Maurycego z Bebe,widziałam….normalną nastolatkę.Właściwie śmieszną.Bebe nigdy nie dopadła rozpacz,depresja,nie marudzi i nie użala się nad swoim losem.Od nikogo się nie odcina.Uprawia se szermierkę-kultywuje swoją pasję,ma ambicje,trenuje ,ćwiczy.Rodzice mówią,że mają masę roboty z trójką takich aktywnych dzieci.

Od kiedy zobaczyłam Bebe w telewizji,nie mogę przestać o Niej myśleć.O jej podejściu do życia.Nie mogłam o Niej nie napisać.

Beatrice Vio/Facebook

 

Print Friendly
Bez kategorii
2 comments on “Dziewczyna bez rąk i nóg
  1. Niesamowicie są tacy ludzie. Też jest mi ciężko uwierzyć, że ktoś po takiej tragedii potrafi żyć normalnie. A ja się nieraz zamartwiam kompletnymi pierdołami…

    • My wszyscy, bez przerwy ,ciągle się zamartwiamy kompletnymi pierdołami,albo wymyślamy sobie problemy,albo narzekamy na nasz los.A Bebe chyba o tym zapomniała i zaczęła robić wszystko żeby dalej se uprawiać swoją szermierkę.Na zdjęciach na FB widać,że ma życie towarzyskie,trenuje i tak czasem..czasem zakrywa te protezy,czasem nie,po prostu widać,że to nie jest najważniejsze.W każdym bądź razie:ja chcę się uczyć od niej!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>